Onze passie

De stichting heeft haar naam gekregen van het dorpje ‘Peramiho’ in Zuid-Tanzania waar ik in 2008 mijn hart verloren heb.

Het is mijn passie om jaarlijks mijn vakantie te gebruiken om ontwikkelingswerk te doen. De eerste jaren, van 2008 tot en met 2010 heb ik als fysiotherapeute, mijn beroep van origine, gewerkt in het plaatselijke missieziekenhuis van Peramiho.

Tijdens mijn eerste verblijf in 2008 was ik behoorlijk onder de indruk. Iedere dag heb ik gehuild. Mensen gingen dood aan ziektes, waarvoor we in Nederland niet eens naar de huisartsenpost hoeven te gaan of ziektes die bij ons zelfs niet eens voorkomen zoals ondervoeding of malaria. Simpel op te lossen in Nederland, maar niet in Tanzania. Voor mij was het ergste om afscheid te moeten nemen van kinderen, vaak hele kleine kinderen.

In 2009 heb ik mijn partner Leon van Enckevort ook aangestoken met mijn passie. Hij besloot mee op missies mee te gaan en gaf computerlessen.

Maar er was meer nodig dan alleen vier weken per jaar onze helpende hand. We kregen van vele mensen geld om daar mooie dingen mee te doen. Maar dat was te veel geld voor kleine dingen en te weinig om duurzame, structurele projecten te realiseren.

Daarom hebben Leon en ik op 22 mei 2009 Stichting Peramiho opgericht. In 2014 maakte Monique Caris ons bestuur weer compleet. Met gezamenlijke passie gaan we op volle kracht vooruit.

Wij hebben ons motto geleend van Ghandi: ‘wees de verandering die je wilt zien in de wereld’. Helpt u ons om die verandering te kunnen zijn?

 

Groetjes,

moniquederrez-small

Het bestuur

Monique

Onze voorzitter Monique Derrez liet zich in 2008 voor het eerst naar Peramiho uitzenden. Dit om daar te gaan werken als fysiotherapeute, haar beroep van origine. Tijdens die missie heeft ze haar hart aan Zuid-Tanzania verloren. Monique is naast voorzitter ook de oprichter en het gezicht van de stichting. Lees meer

Leon

In 2009 ging Leon van Enckevort voor de eerste keer mee op missie naar Peramiho. Ook hij raakte toen ‘besmet’ met het Peramiho virus. Samen met Monique richtte hij op 22 mei 2009 Stichting Peramiho op. Leon is de penningmeester van de stichting. Lees meer

Foto Monique Caris - verkleind

Monique Caris maakt het bestuur compleet. Zij neemt de taak van secretaris voor haar rekening. Monique is nog nooit in Tanzania geweest maar dat staat nog op haar to-do lijstje. Toch zet ook zij zich vol passie in om de anders kansarme mensen daar te helpen. Lees meer

De ambassadeurs

Hans van Breukelen

Hans van Breukelen is één van Nederlands bekendste doelmannen en wordt beschouwd als een van de beste keepers ooit. Wij zijn trots dat hij sinds 2010 ambassadeur is van Stichting Peramiho. Lees meer

Sharon Walraven

Sharon Walraven is één van de bekendste rolstoeltennissters in Nederland. Haar motto: “Succes is krijgen wat je verlangt, geluk is houden wat je hebt”. Sharon is sinds 2011 onze ambassadeur. Lees meer

Gé Moonen

Gé Moonen neemt jaarlijks deel aan de Spinn-inn Marathon en is in 2014 mee geweest met de reis naar Peramiho. Hij is onder de indruk van ons motto: Geef ze geen vis maar leer ze vissen. Lees meer

Olof-Jan

Olof-Jan Buunk is al meerdere jaren een trouwe donateur van de Stichting Peramiho. Kritisch over de vraag waar het geld terecht kwam ging hij in mei 2014 mee naar Tanzania. Daar zag hij met eigen ogen hoe het geld werd besteed in Peramiho.

Rianne 1

Rianne Moonen raakte onder de indruk van het feit dat Monique en Leon verantwoordelijkheid en eigen inbreng verlangen van de mensen die gebruik maken van hulp van de Stichting Peramiho. Lees meer

Thamara Winters

Thamara Winters is mede-organisator van ‘Weert aan Tafel’ en zo betrokken geraakt bij het werk van Stichting Peramiho. Lees meer

Mark

Mark Kitzen is sinds november 2015 ambassadeur van Stichting Peramiho. Vanaf de 1e editie van de Spinn-inn Marathon in 2011 is hij als één van onze vaste vrijwilligers betrokken bij onze stichting. Lees meer

Jeanette Dohmen

Sinds 2010 is Jeanette Dohmen ambassadeur van Stichting Peramiho. In 2014 heeft ook zij deelgenomen aan de reis naar Peramiho. Het heeft haar geraakt wat ze daar zag. Lees meer

Hans van der Loo

Hans van de Loo is sinds 2010 ambassadeur van Stichting Peramiho. Afrika loopt als een rode draad door zijn carrière. Hij heeft jarenlang gewerkt in diverse Afrikaanse landen, waaronder Tanzania. Lees meer

Anton Kirkels

Van 2006 tot en met april 2013 was de heer Anton Kirkels wethouder van de gemeente Weert. Op dit moment is hij lid Provinciale Staten Limburg. Lees meer

Diederik Fetter

Als een van de eersten bracht Diederik Fetter de stichting onder de aandacht van een groot publiek. Sinds 2010 is hij daarnaast ambassadeur van Stichting Peramiho. Lees meer


Onze partners ter plaatse

Sr. Elisabeth

Een van onze directe aanspreekpunten is Sr. Elisabeth Kerb. Zij beheert de geldstromen onder het motto ‘Deutsche Gründlichkeit’. Lees meer

Sr. Rosann

De Amerikaanse Sr. Rosann Ocken is de algeheel leidinggevende (moeder-overste) van de kloosters in Peramiho, Mji Mwema en Uwemba. Ze is moeder-overste sinds 2008. 2015 is haar laatste jaar in deze functie. In 2015 wordt een nieuwe leidinggevende gekozen voor een periode van vijf jaar. Lees meer

SONY DSC

De Tanzaniaanse Sr. Hildegard Fuli is sinds oktober 2013 de leidinggevende in Uwemba. Zij heeft niet alleen de dagelijkse leiding over het St. Anna’s Health Center, daar waar we ons nieuwe project op richten. Lees meer

Sr. Bernarda 1

De Tanzaniaanse Sr. Bernarda Hyera is de administrateur van het ziekenhuis in Uwemba. De financiële en boekhoudkundige afhandeling is bij haar in professionele handen. Lees meer