Goed nieuws

Onze hulp heeft zin!
Want wist je dat steeds meer kinderen hun vijfde verjaardag halen? In 1990 stierven wereldwijd nog 90 van de 1000 kleine kinderen. Vandaag zijn dat er 43. Dat betekent dat de kindersterfte in 25 jaar tijd is gehalveerd.

Ook op het gebied van onderwijs gaat het steeds beter in ontwikkelingslanden. Vandaag zitten wereldwijd meer dan 9 van de 10 kinderen in de schoolbankjes. In 1970 waren dat er nog maar 6 op de 10.

Door de bouw van de waterputten, de operatiekamer, diverse apparatuur en de ambulance/jeep voor het St. Anna’s Health Centre in Uwemba, en onze hulp bij de bouw van de  kleuterschool in Songea dragen we als stichting bij aan deze mooie resultaten.

Wie zijn wij
Wij zijn Stichting Peramiho. Een stichting die actief is in Tanzania en zich inzet voor het lichamelijk, geestelijke en/of sociale welzijn van kinderen en volwassenen. De stichting heeft haar naam gekregen van het dorpje ‘Peramiho’ in Zuid-Tanzania waar ik in 2008 mijn hart verloren heb. Ik heb me toen voor de eerste keer laten uitzenden om daar als fysiotherapeute – mijn oorspronkelijke beroep – te gaan werken in een missieziekenhuis in het dorpje Peramiho.

Van 2008 tot en met 2010 heb ik jaarlijks mijn vakantie in Nederland ingeruild om daar als fysiotherapeute te werken en kennis over te dragen. Maar vier weken per jaar een helpende hand bieden was niet genoeg. We wilden graag zorgen voor structurele verbeteringen. We kregen van vele mensen geld om daar mooie dingen mee te doen. Maar dat was te veel geld voor kleine dingen maar te weinig om duurzame, structurele projecten te realiseren. Daarom hebben we op 22 mei 2009 Stichting Peramiho opgericht.

Gerealiseerde projecten
We hebben de lokale bevolking ondersteund met elf waterputten, een watertank van 60.000 liter water bij het ziekenhuis van Peramiho, de bouw van een kleuterschool in Songea en tot slot hebben we het St. Anna’s Health Centre in Uwemba ondersteund met de aanschaf van een jeep/ambulance, 50 nieuwe ziekenhuisbedden, diverse apparatuur (laboratorium, sterilisatie, echografie), de daarbij behorende opleidingen en natuurlijk de operatiekamer.

Duurzaam
Onze projecten ontwikkelen we op basis van lokale behoeften, dus op basis van wat mensen ter plaatse aangeven nodig te hebben, niet op basis van wat wij in Nederland denken dat zij nodig hebben. Door samen te werken, mensen actief te laten deelnemen en eigenaarschap te creëren, zijn de projecten duurzaam en worden ze goed onderhouden, ook zonder verdere financiële ondersteuning van ons.

Deze duurzaamheid creëren we ook door als stichting de eigen kracht van de mensen in een specifiek gebied te versterken en door de samenwerking met onze lokale partners in Tanzania. Het bewust klein houden van het gebied en de samenwerking met lokale partners zien wij niet als een druppel op een gloeiende plaat, maar juist als een kracht. Hiermee bouwen we een langdurige, stabiele relatie op, gebaseerd op wederzijds vertrouwen en respect.

We zijn trots op wat we samen met de bewoners en lokale partners hebben bereikt en dat laten we graag zien. In dit filmpje zie je hoe ik in augustus 2017 diverse waterputten onaangekondigd heb bezocht, putten die we eind 2011/begin 2012 hebben gebouwd met de lokale bevolking. Bijna 6 jaar na realisatie voorzagen deze nog allemaal in schoon en veilig drinkwater. 

Ons motto hebben we geleend van Gandhi: ‘wees de verandering die je wilt zien in de wereld’. Helpt u mee die verandering te zijn zodat we nog meer goed nieuws kunnen brengen?

Alvast bedankt,

moniquederrez-small

Oprichtster Stichting Peramiho

Het bestuur

Monique met kids in Mji Mwema

Monique Derrez is oprichter en voorzitter van Stichting Peramiho. In 2008 liet zij zich voor het eerst uitzenden naar Peramiho om daar te gaan werken als fysiotherapeute. Tijdens deze uitzending verloor ze haar hart aan Zuid-Tanzania en haar bewoners. Monique is naast oprichter en voorzitter, ook het gezicht van de stichting. Lees meer

Foto Gaby met kinderen - bijgesneden

Gaby Stemkens-Wijers is onze secretaris. Gaby volgde onze stichting en alle projecten, zakelijk al jaren en droeg ons een warm hart toe. Toen ander vrijwilligerswerk beëindigd moest worden vanwege het wisselen van werkgever, was er tijd en ruimte om zich in te zetten voor onze stichting. Lees meer

Foto Natasja fotoshoot BELIEF-22 - bijgesneden

Natasja Driessen is onze penningmeester. Natasja was nauw betrokken bij het project Watoto kwanza en heeft de voorzitter in deze ondersteund. Natasja bedacht zich dan geen moment toen ze gevraagd werd om toe te treden tot het bestuur om de stichting met haar haar financiële kennis en expertise te ondersteunen. Lees meer

De ambassadeurs

Hans van Breukelen

Hans van Breukelen is één van Nederlands bekendste doelmannen en wordt beschouwd als een van de beste keepers ooit. Wij zijn trots dat hij sinds 2010 ambassadeur is van Stichting Peramiho. Lees meer

Sharon Walraven

Sharon Walraven is één van de bekendste rolstoeltennissters in Nederland. Haar motto: “Succes is krijgen wat je verlangt, geluk is houden wat je hebt”. Sharon is sinds 2011 onze ambassadeur. Lees meer

Gé Moonen

Gé Moonen nam jaarlijks deel aan de Spinn-inn Marathons en is in 2014 mee geweest met de reis naar Peramiho. Hij is onder de indruk van ons motto: Geef ze geen vis maar leer ze vissen. Lees meer

Olof-Jan

Olof-Jan Buunk is al meerdere jaren een trouwe donateur van de Stichting Peramiho. Kritisch over de vraag waar het geld terecht kwam ging hij in mei 2014 mee naar Tanzania. Daar zag hij met eigen ogen hoe het geld werd besteed in Peramiho.

Rianne 1

Rianne Moonen raakte onder de indruk van het feit dat de stichting verantwoordelijkheid en eigen inbreng verlangt van de mensen die gebruik maken van hulp van de Stichting Peramiho. Lees meer

Thamara Winters

Thamara Winters was mede-organisator van ‘Weert aan Tafel’ en is zo betrokken geraakt bij het werk van Stichting Peramiho. Lees meer

Mark

Mark Kitzen is sinds november 2015 ambassadeur van Stichting Peramiho. Vanaf de 1e editie van de Spinn-inn Marathon in 2011 is hij als één van onze vaste vrijwilligers betrokken bij onze stichting. Lees meer

Jeanette Dohmen

Sinds 2010 is Jeanette Dohmen ambassadeur van Stichting Peramiho. In 2014 heeft ook zij deelgenomen aan de reis naar Peramiho. Het heeft haar geraakt wat ze daar zag. Lees meer

Hans van der Loo

Hans van de Loo is sinds 2010 ambassadeur van Stichting Peramiho. Afrika loopt als een rode draad door zijn carrière. Hij heeft jarenlang gewerkt in diverse Afrikaanse landen, waaronder Tanzania. Lees meer

Anton Kirkels

Van 2006 tot en met april 2013 was de heer Anton Kirkels wethouder van de gemeente Weert. Op dit moment is hij lid Provinciale Staten Limburg. Lees meer

Diederik Fetter

Als een van de eersten bracht Diederik Fetter de stichting onder de aandacht van een groot publiek. Sinds 2010 is hij daarnaast ambassadeur van Stichting Peramiho. Lees meer